Kombi Nasıl Kullanılır

KOMBİ NASIL KULLANILIR

Değerli müşterilerimizin evlerine kombi monte edildikten sonra kombiden uzun zaman boyunca en iyi şekilde istifade edebilmeleri için kombiyi mümkün olan en doğru şekilde kullanmaları gerekmektedir. Çünkü bir kombi, ne kadar doğru kullanılırsa o kombiden, elde edilecek verim de bir o kadar artmış olacaktır. Yalnız burada siz değerli kullanıcılarımızın dikkatlerine şunu da sunmak büyük faydalar görüyoruz. Sahip olduğunuz kombi kullanıcı hatasına meydan vermeyecek bir şekilde oluşturulmuştur. Bu sebeple kullanıcılarımızın hatasız bir şekilde kombi nasıl kullanılır  tedirginliğini yaşamamalarını bekliyoruz. Zaten evinize kombiyi monte etmek için gelen teknik servisimiz, kombinin montajını tamamlarken teknik servisimize, aklınıza takılan her türlü soruyu rahatlıkla sorabilirsiniz. Montaj bittikten sonra bu hususta son derece tecrübeli olan ekimiz kombinizi açacaktır.

 

 

Kombinin ilk açımı oldukça önemlidir. Bu sebeple montaj bittikten sonra kombinizi teknik servisimiz açacaktır. Bu şekilde kombi nasıl açılır siz de öğrenmiş olacaksınız. Ancak yine de sahip olduğunuz kombiyle mümkün olan en az enerjiyi kullanarak, ulaşabileceğiniz en yüksek verimliliği almak istiyorsanız bir takım hususlara dikkat etmenizde sizin için faydalar olacaktır. Bu noktada da sizleri kombiyi nasıl kullanmalı  sorusu beklemektedir. Bunun içinde yine sizleri, gayet basit birkaç önlem beklemektedir. Bu önlemleri almak son derece basit olmasının yanı sıra oldukça büyük öneme sahiptir. Kombiyi nasıl kullanacağınız zaten kullanma kılavuzunda etraflıca anlatılmıştır. Fakat sizlerin kombinizin yıllık bakımını aksatmadan düzenli olarak yaptırmanız kombinin ömrünü uzatacağı gibi kombinizi kullanacağınız zaman zarfınca size en yüksek verimliliği sağlar. Bu verimlilik sadece ısı anlamında olmaz. Aynı zamanda konfor olarak da size yansır. Kombinizin yıllık olarak bakımının haricinde baca temizliği de çok önemlidir.

 

Baca temizliği kombinin performansını doğrudan etkilediği gibi can güvenliğinizi de direkt etkilemektedir. Bu söylediklerimiz eski tip kombilerle alakalıdır. Sizler enerjiden daha fazla tasarruf sağlamak istiyorsanız. Ay sonunda faturam daha az gelsin diyorsanız. Kesinlikle firmamızın yoğuşmalı kombilerini tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü yoğuşmalı kombiler tasarruflu kombi nasıl kullanılır sorusunun cevabıdır. Firmamızın yoğuşmalı kombilerinden biraz bahsedecek olursak en sade şekli ile şunu söylemeliyiz. Normal kombilerde ısıyla ortaya çıkan buhar bacadan dışarıya atılır. Yoğuşmalı kombilerde ise bu buhar dışarıya atılmaz. Buharın ısısından istifade etmek için buhar, suyun ısıtılmasında tekrar kullanılır. Bu şekilde kombi daha az enerjiyle daha çok suyu ısıtma başarısı gösterir.

 

Tüm bu özelliklere rağmen kullanıcılarımızın kombi kaç derecede yanmalı maddesine dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü kombiniz her ne kadar olağanüstü teknik özelliklere sahip olsa da sizin kombiyi yakarken göstereceğiniz özen faturanıza yansıyacaktır. Elbette ki kombinizin yanmak için bir sınırı olmalı. Bu sınır 30-40C arasında değişebilir. Ancak bundan da önemli olan kombinizi hangi saatlerde, kaç derece aralığında yakmanızdır. Gündüz saatlerinde yaktığınız derce ile gece saatlerinde yaktığınız ısı arasında mutlaka fark olmalıdır. Gündüzleri daha yüksek seviyede yakıp, geceleri bu seviyeyi düşürmeniz gerekecektir.

 

Kombiyi sık sık açıp kapatmaktan kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir. Ama gündüz evde 7-8 saat boyunca hiç bulunmayacaksanız.Mesela hem siz hem de eşiniz çalışıyorsa ve evde de çocuğunuz yoksa kombiyi kesinlikle kapatmalısınız. Eve geldiğinizde kombiyi tekrara açmanız durumunda eviniz birkaç saat içerisinde tekrar ısınacaktır. Bu durumda değerli kullanıcılarımız yoğuşmalı kombi nasıl kullanılır diye düşünmektedir. Burada da değerli müşterilerimizin sadece kullanma kılavuzuna bir göz atmaları, doğru kullanım için ziyadesiyle yeterli olacaktır. Yine kullanıcılarımızın kafalarına takılan sorulara çözüm olması için kombi nasıl çalışır başlığı altında birtakım bilgiler verilmiştir. Bu bilgiler kombinizin nasıl çalıştığı hakkında sizlere bazı teknik meseleleri anlatır.

 

Kombi Satış

 Baymak Kombi Satış

 

 

Sosyal Medyada Bizi Beğenin

Bir Cevap Yazın