Kombi Nasıl Açılır

Kombi Nasıl Açılır

Kombinizi açmak tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Bu kolaylık kullanma kılavuzunda son derece sade ve anlaşılır bir şekilde siz kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. Yapmanız gereken sadece on/of tuşuna basmak olacaktır. Yetkili servisimiz evinizin en önemli ihtiyacı olan kombiyi, güzel evinizin en güzel bir yerine monte ettikten sonra aklınıza ilk gelecek olan soru, doğal olarak bu kombi nasıl açılır olacaktır.

Lütfen endişe etmeyiniz. Firmamız bu konuda sizin için her şeyi düşünmüştür. Zaten teknik servisimiz size gereken yardımı en güzel bir şekilde sağlayacaktır. Üstelik sahip olduğunuz kombi, ileri teknolojik özelliklere sahip bir cihazdır. Kombinizin sahip olduğu sistem sayesinde, açmış olduğunuz kombiyi kapatmanıza ve doğal olarak da kombiyi tekrar açmanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü kombiniz çağımız teknolojisinin özelliklerine uygun olarak dizayn edilmiştir. Kombi açıldıktan sonra, kombinizin çalışma sistemi devreye girer.

 

 

Hızla ilerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde çağımız kombilerinin 2 temel özelliği vardır. Bunlardan birisi ısınmak için sıcak su temini sağlamak. Diğeri ise kullanım suyu için sıcak su, tedarik etmek. Peki, bu hususta kombi nasıl çalışır. Kombinizin sistemsel olarak çalışması şu şekilde olur. Kombilerin iç kısmında bulunan eşanjör diye adlandıran bir cihaz bulunmaktadır. Bu cihazdan geçen soğuk su burada sizin belirlediğiniz dereceye kadar ısıtılaraksirkülasyonu sağlayan pompanın yardımı ile kalorifer tesisatına gönderilir. Tesisatta gezen sıcak su, bulunduğu ortamı ısıtarak geri döner. Tabi bu esnada artık su, soğumuş olur. Kombinin içerisine gelen soğuk su ısıtılarak tekrar tesisata gönderilir. Bu işlem bir devir daim şeklinde devam eder. Yeni nesil kombiler, aynı zamanda şöyle bir özelliğe sahiptir.

 

Onların önceliği sizlere kullanım sıcak suyunu tedarik etmektir. Bildiğiniz gibi kombiniz, size hem ısınmak için hem de kullanmak için sıcak su sağlıyor. Kombiniz bu iki işlemi yaparken siz kullanım sıcak suyunu açtığınızda kombi tesisata gönderdiği sıcak suyu anında keser ve enerjisini kullanım sıcak suyuna, yani çeşmelerinize aktarır. Çünkü tesisat ısısını hemen kaybetmez ve bu da bulunduğunuz mekânda sizi üşütmez. Yalnız, değerli kullanıcılarımızın daha az yakıt parası ödeyip daha çok ısınabilmeleri için kombi nasıl yakılır meselesini de bilmesi gerekir. Kombiniz zaten az enerji, yüksek performans prensibinde çalışma odaklı dizayn edilmiştir. Ancak yine de kullanıcılara düşen bir takım önemli tedbirler vardır.

 

 

Kombinizi sürekli açıp kapatmak yerine belli bir ısı aralığı belirleyip (30-40 C) o aralıkta çalıştırmanız size maksimum düzeyde yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Tabi, şunu da sizlere söylemekte fayda görüyoruz. Eğer evinizde 6-7 saat boyunca hiç bulunmayacaksanız, o zaman kombinizin derecesini düşürmenizde veya tamamen kapatmanızda sizin için fayda vardır.

 

Bu söylediklerimiz Tasarruflu kombi nasıl kullanılır sorusunun en önemli cevaplarıdır. Ama bu maddelerden başka yine kullanıcılarımızın dikkat ederek tasarruf sağlayabilecekleri başka yöntemlerde vardır. Mesela, kombinizden en iyi performansı alabilmek için kombinizin bakımlarını düzenli olarak yaptırmalısınız. Ayrıca hem cüzdanınızın hem de canınızın güvenliği için baca temizliklerinizi de düzenli yaptırmalısınız. Yine evinizdeki ve işyerinizdeki peteklerin üzerlerine herhangi bir eşya koymamanız gerekmektedir. Peteklerin üzerine sarkan perdeler varsa bunları da perde mandalları ile yukarıya kaldırmanız sizlere yakıt tasarrufu sağlayacaktır.

 

Ayrıca kış girmeden peteklerinizin havasını kontrol etmenizde de sizin için çok büyük avantajlar vardır. Geceleri uyumadan önce kombinizin derecesini biraz düşürmeniz size yakıt tasarrufu sağlar. Tüm bu size aktarmış olduğumuz bilgiler sayesinde artık kombinizin nasıl kullanabileceğinizi biliyorsunuz. Yine de bu hususunda zorluk çekerseniz, kombi nasıl kullanılır derseniz? Kullanım kılavuzumuz ve çağrı merkezimizle siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için her zaman yanındayız.

 

Kombi Nasıl Açılır

Tasarruflu Kombi

Kombi Satış

 

 

Sosyal Medyada Bizi Beğenin