Kombi Modelleri

 Kombi Modelleri

 

 

Kombi alınırken marka ve fiyat araştırması yapmak yanlış bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bunlardan önce Kombinin takılacağı alanın hacmi, (kombi takılacak alan en az 10 metreküp hacminde olmalıdır.)havalandırma durumu, baca durumu ve ısı kaybı hesapları yapılmalı ve alınacak kombi bu özelliklerin tespitinden sonra seçilmelidir. Fiyat ve marka araştırması ise kullanılacak alanda kullanılması gerekli olan kombinin tespitinden sonra yapılması gerekiyor.

Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz uygulanarak kombi alındığı takdirde size en uygun kombiyi almanız ve bunu yıllarca konforlu bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Kombi Modelleri ; hermetik kombi, bacalı kombi,yoğuşmalı kombi olarak kendi aralarında gruplandırlımıştır.En çok poüler olan kombi modeli ise  Yoğuşmalı kombiler de bulunan en önemli özellik baca eğimi sayesinde atık gaz içinde bulunan su buharını yoğuşturarak aynı zamanda baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ile enerji kazanmasıdır. Bu özellik sayesinde kombi kullanıcıları az maliyet ile yüksek verim alırlar.

  • Yoğuşmalı kombi lerin ilk yatırım maliyeti, kombi cihazının fiyatlarındaki yükseklik ve sistemde takılı bulunan radyatörlerin düşük sıcaklıkta çalışabilmesi için fazlalığından dolayı yüksek olmakla beraber, kullanım ömrü göz önüne alındığında düşük fatura ve yüksek verimden dolayı kullanım maliyeti düşük olduğundan belli bir süre sonra yatırım maliyeti kendisini kurtarmaktadır.
  • Kombiler atık gazı tahliyesine göre bacalı kombiler ve hermetik tip kombiler olmak üzere ikiye ayrılsa da günümüzde daha çok hermetik tip kombiler kullanılıyor.
  • Hermetik kombiler bacalı kombilere göre daha güvenli ve verimi daha yüksektir. Bu yüzden tavsiye ediliyorlar.Binada standartlara uygun şekilde yapılan baca bulunuyorsa bacalı kombi de kullanılabiliyor ama hermetik kombi hem kuruluşu pratik, hem güvenilir hem de verimli olması nedeni ile tercih edilmesinde fayda bulunuyor.

 

Kombi Modelleri

 

 

Doğalgaz Kombi Modelleri

Doğalgaz Kombi Satış Noktaları

Altus Kombi Modelleri

Altus Kombi  Satış Noktaları

Ariston Kombi Modelleri

Ariston Kombi  Satış Noktaları

Baymak Kombi Modelleri

Baymak Kombi  Satış Noktaları

Baymak Kombi Modelleri Fiyatı

Bosch Kombi Modelleri

Bosch Kombi  Satış Noktaları

Buderus Kombi Modelleri

Buderus Kombi Satış Noktaları

Demirdöküm Kombi Modelleri

Demirdöküm Kombi  Satış Noktaları

Doğalgaz Sobaları Modelleri

Dogalgaz Tesisatı Modelleri

Eca Kombi Modelleri

Ferroli Kombi Modelleri

Hermetik Şofben Modelleri

Kalorifer Tesisatı Modelleri

 

Protherm Kombi Modelleri

Şofben Modelleri

Termo teknik kombi Modelleri

Vaillant Kombi Modelleri

Vaillant Kombi Satış Noktaları

 

Viessman Kombi Modelleri

Yoguşmalı Kombi Modelleri

kombi modelleri

 

 

Kombi Tercihinde Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız:

Baymak Ana Bayi

0216 -370-37-53

0216 370-16-56

0507-577-71-71

 

E Ticaret Web Sitelerimiz

 

Sosyal Medyada Bizi Beğenin