Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 

kombialirkennelere dikkatetmeliyiz

 

Yeni dönem ısınma aracı olarak kullanılan ve 24 saat 7 gün sıcak su veren kombi cihazları konforlu bir yaşam da sunuyor. TSE standartlarına göre üretilen kombi, evlerin ve iş yerlerinin en önemli cihazları arasında yerlerini alıyor.
Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz arasında en önemlisi alacağınız kombi cihazı konusunda bilgili olmak geliyor. Eğer alınacak ürün hakkında bilgi sahibi değilseniz araştırma yaparak satıcılar tarafından önerilen cihazların kapasitelerinin kullanılacak alan için yeterli olup olmadığının tespit edilmesi gerekiyor.
Sektörde söz sahibi olan, geniş servis ağı bulunan, tüketici ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunan ve güçlü firmaların ürünlerinin tercih edilmesi de kombi alırken dikkat edilecekler arasında yer alıyor.
Kombi alırken TSE belgesinin olmasına önem vermeli. Kombi alırken kombinin maliyetini değil, cihazın yakıt tüketim bedelini ayrıca arıza durumunda meydana gelecek servis maliyetinin de öğrenilmesi büyük önem taşıyor.
Çalışma prensipleri ve istenilen şartlar göz önüne alındığında kombiler aynı özelliklere sahip olmakla beraber markalar tarafından sadece kendilerine özgü kontrol sistemleri ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenen konfor özellikleri bulunuyor. Kombileri birbirinden ayıran temel özellikler bu özellikler oluyor.
Kullanılacağı alanın tesisatının hazır olması durumunda kombinin kurulumu pratik bir şekilde yapılıyor. Kombilerin montajı yapılırken açık balkonlara veya dış duvarlara monte edilemiyorlar. Eğer açık balkona montaj gerçekleştirilecekse kombi dolabına ve bağlı bulunduğu tesisatın ise ısı yalıtımına ihtiyacı bulunuyor. Montajı yapılacak olan mekanın havalandırılması ile ilgili olarak gaz kuruluşları tarafından belirlenen kural ve şartlar yerine getirildiğinde kapalı alanlara da montaj işlemi yapılabiliyor. Aynı şekilde camekanlı bulunan ve plastikle kaplanan balkonlara da gaz kuruluşu tarafından belirlenen havalandırmanın gerçekleştirilmesi durumunda montaj yapılabiliyor.
Kombi çalıştırılırken doğalgazın yanı sıra LPG de kullanılıyor.
Kombilerin ısı kapasitesi 100-200 metrekare alan için 17000 kcal/h ile 28000 kcal/h arasında değişiyor. Sizin için hangi kombinin uygun olduğuna gerekli ısı hesapları yapıldıktan sonra ve kullanım alanına göre karar veriliyor. Bunun için konusunda uzman olan satıcılardan yani yetkili satıcılardan kombi almak büyük önem taşıyor.
Kombiler periyodik bakımları yapıldığı takdirde yaklaşık olarak 15 yıl kullanılıyor.
Kombiler kullanımı basit olan hatta evdeki beyaz eşyalar kadar basit olarak kullanılabilen cihazlar olduğu için herkes kombileri rahatlıkla kullanabiliyor.

 

 

Kombi alınırken marka ve fiyat araştırması yapmak yanlış bir uygulama olarak göze çarpıyor. Bunlardan önce Kombinin takılacağı alanın hacmi, (kombi takılacak alan en az 10 metreküp hacminde olmalıdır.)havalandırma durumu, baca durumu ve ısı kaybı hesapları yapılmalı ve alınacak kombi bu özelliklerin tespitinden sonra seçilmelidir. Fiyat ve marka araştırması ise kullanılacak alanda kullanılması gerekli olan kombinin tespitinden sonra yapılması gerekiyor.

Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz uygulanarak kombi alındığı takdirde size en uygun kombiyi almanız ve bunu yıllarca konforlu bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Kombi Tercihinde Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız:

 

Baymak Ana Bayi

0216 -370-37-53

0216 370-16-56

0507-577-71-71

E Ticaret Web Sitelerimiz

Sosyal Medyada Bizi Beğenin