Baymak Yoğuşmalı Kombiler

Baymak Yoğuşmalı Kombiler

baymakkombiyogusmali.fw

Kombiler ısıtma tekniğine göre klasik yani konvansiyonel kombiler ve yoğuşmalı kombiler olarak ikiye ayrılıyor.
Klasik kombilere göre daha çok verim sağlayan yoğuşmalı kombiler, yüzde 109’lara varan yüksek verim değerleri sayesinde daha az tüketim gerçekleştirdiklerinden daha az atık gaz emisyonu sağladıklarından çevreye de fazla zarar vermiyor.
Yoğuşmalı kombilerin gelişmiş ayar özellikleri olduğu için kullanıcılarına konforlu ısınma da sunuyor.
Klasik kombilerle çalışma prensibi olarak benzerlik gösteren yoğuşmalı kombinin klasik kombiden farkı, atmosfere atılan atık gazın sıcaklığının da ısıtma için kullanılabilmesidir.
En son teknolojiye göre yapılan yoğuşmalı kombiler, yoğunlaşma teknolojisi ile atmosfere atılan gaz halindeki su buharı yoğuşturularak sıvı hale dönüşmesi sağlanıyor. Bu sırada su buharının gazdan sıvıya dönüşmesi esnasında ortaya çıkan ısı, ısıtma için kullanılıyor.
Yoğuşmalı kombiler de bulunan en önemli özellik baca eğimi sayesinde atık gaz içinde bulunan su buharını yoğuşturarak aynı zamanda baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave verim artışı ile enerji kazanmasıdır. Bu özellik sayesinde kombi kullanıcıları az maliyet ile yüksek verim alırlar.
Yoğuşmalı kombi lerin ilk yatırım maliyeti, kombi cihazının fiyatlarındaki yükseklik ve sistemde takılı bulunan radyatörlerin düşük sıcaklıkta çalışabilmesi için fazlalığından dolayı yüksek olmakla beraber, kullanım ömrü göz önüne alındığında düşük fatura ve yüksek verimden dolayı kullanım maliyeti düşük olduğundan belli bir süre sonra yatırım maliyeti kendisini kurtarmaktadır.
Kombiler atık gazı tahliyesine göre bacalı kombiler ve hermetik tip kombiler olmak üzere ikiye ayrılsa da günümüzde daha çok hermetik tip kombiler kullanılıyor. Hermetik kombiler bacalı kombilere göre daha güvenli ve verimi daha yüksektir. Bu yüzden tavsiye ediliyorlar.
Binada standartlara uygun şekilde yapılan baca bulunuyorsa bacalı kombi de kullanılabiliyor ama hermetik kombi hem kuruluşu pratik, hem güvenilir hem de verimli olması nedeni ile tercih edilmesinde fayda bulunuyor.

 

 

Kombinin Avantajları

-Isınma konforunu bağımsız olarak sağlıyorlar
-Kombi kullanıcısı istediği sürede istediği kadar ısınabiliyor
-Kullandığınız kadar yakıt parası ödüyorsunuz. Merkezi sistemde ise kullandığınız kadar ödeyemiyorsunuz.
-Bireysel olarak ısınma tasarrufu sağlıyor.
-Sıcak su için termosifon, şofben ya da benzeri cihaz kullanmaya gerek yoktur.

 

Kombi Tercihinde Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız:

0216 -370-37-53

0216 370-16-56

0507-577-71-71

E Ticaret Web Sitelerimiz

Sosyal Medyada Bizi Beğenin